Arken Anasayfa
SON YAZILAR
Portatif Jeneratörler Ne Kadar Güçlü?

Günümüz dünyasında neredeyse hayatın her alanında enerji kaynağı olarak elektrik kullanılır. Elektrik enerjisi aydınlatma, iklimlendirme ve iletişim gibi alanlarda kullanıldığından herhangi bir şekilde eksikliği yaşanması durumunda günlük hayatın büyük miktarlarda sekteye uğraması söz konusu olabilir.


Elektrik kesintisi yaşanması veya şebeke erişimine ulaşılamaması durumlarında sıklıkla jeneratörler tercih edilir. Basit bir tanımla kimyasal ve mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren jeneratörler, birçok alanda birçok ihtiyacın giderilmesine olanak verir.

Jeneratörler farklı enerji üretim kapasitelerinde olmalarının yanı sıra birçok farklı özellikle birbirlerinde ayrışır. Bu farklılıklar, enerji üretirken kullandıkları kaynaklarla, motor yapısıyla, enerji üretim esnasındaki ses miktarıyla veya taşınabilirliğiyle alakalı olabilir.


Portatif Jeneratör Nedir?

Özellikle şebeke erişimi olmayan alanlarda tercih edilen portatif jeneratörler, açık hava etkinliklerinde, ev ve bahçelerde, teknelerde veya inşaatlarda rahatlıkla kullanılabilir. Diğer bütün jeneratörler gibi çeşitli kaynaklardan temin edilen enerjiyi elektriğe dönüştürerek ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlayan seyyar jeneratörler, rahatlıkla birçok elektrikli aletin çalıştırılması için ihtiyaç duyulan enerjiyi üretebilir.

Birçok enerji kaynağı kullanarak çalışabilen portatif jeneratörlerde genellikle düşük maliyetli, verimli ve kolayca erişilebilir olması sebebiyle dizel motor kullanılır. Jeneratörün taşınabilir olması ve enerji kaynağına erişimin kolayca sağlanabilmesi sayesinde şebeke erişimi olmayan yerlerde dizel motor sıklıkla tercih edilir.


Portatif Jeneratörlerde Kapasite

Standart seyyar jeneratörler birkaç saat için 10.000 watt’tan fazlasını destekleyebilir. Daha küçük jeneratörlerse rahat taşınabilirlik ve verimlilik alanlarında odaklanmış olduğundan daha düşük enerji üretim kapasitelerine sahiptir. 5 saat kadar kullanıldıktan sonra portatif jeneratörlerin ısınmaları söz konusu olabilir. Motorun ısınması durumunda 1 saatliğine dinlendirmek hem verimi korumak hem de güvenliği sağlamak adına önemlidir. Aynı zamanda özellikle akülü modellerde jeneratörün haftada bir çalıştırılması akünün boşalmaması ve jeneratörün uzun ömürlü olması için önemlidir.


Portatif Jeneratör Seçimi

Portatif jeneratör tercihi yaparken ihtiyaç duyulan enerjinin belirlenmesi adına jeneratör kullanılarak çalıştırılacak cihazların üzerindeki etiketlerden ihtiyaç duydukları enerjiyi ‘’watt’’ cinsinden tek tek yazarak toplanması gerekir. Gerekli gücü karşılayacak jeneratörler belirlendikten sonra piyasanın analiz edilerek satın alınacak jeneratöre karar verilmesi kullanım sürecinde yaşanabilecek potansiyel sorunlardan kaçınılmasına yardımcı olur. Arken jeneratör satış süreci ve sonrasında müşterilerinin memnuniyetini sağlamak adına her durumda müşterilerinin yanında bulunur. Arken, hem satış süreci hem de sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların çözümlenmesi adına teknik servislerde gereken yetkinliğe sahip kadrosuyla hizmet vererek müşterilerinin memnuniyetinin sürekliliğini sağlar.

Bizden haber almak ister misiniz?

Arken bünyesindeki yenilik, kampanya ve haberlerden ilk siz haberdar olun.