Arken Anasayfa
SON YAZILAR
Arken ile Elektrik Kesintilerine Son!

Günümüzde elektrik kesintileri hayatın büyük bir sekteye uğramasına sebep olur. Jeneratör markaları denildiğinde ilk akla gelen Arken Jeneratör, jeneratör üretimi, satışı ve satış sonrası teknik hizmetleri alanlarında 2012’den beri faaliyet gösterir. %100 yerli sermayeyle hayata geçen Arken, öncelik olarak müşteri memnuniyetini alır ve profesyonel mühendis kadrosuyla birlikte müşterilerinin özel ihtiyaçlarına hızlı, yenilikçi ve özel çözümler sunar.


Jeneratör Türleri

Çeşitli ihtiyaç ve koşullara uygun çözümler üretmek adına tasarlanan Arken jeneratörler, ihtiyaç duyulan enerjiyi üretirken kaynak olarak güneş, rüzgâr, dizel jeneratör ve aküyü kullanabilir.


1) Mobil Solar Jeneratör

Mobil Solar Jeneratör, portatif ve hibrit sistemi sayesinde ulaşılması güç yerlerde enerjiyi birçok alternatif kaynak kullanarak üretebilir. Taşınabilir olması dolayısıyla coğrafyanın zorlayıcı olduğu konumlarda, koşulların gerektirdiği şekilde çeşitli kaynaklardan enerji üreterek her türlü durumda elektrik ihtiyacını karşılamak adına tasarlanmıştır. Hem doğa dostu hem de kullanışlı olan mobil solar jeneratörler hibrit sistemiyle şartlara uyum sağlar.


2) Portatif Jeneratörler

Kompakt tasarımı, sağlam ve dayanıklı yapısı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans özelliği sayesinde Arken portatif jeneratörler, en verimli şekilde ihtiyaç duyulan elektrik enerjisini sağlar. Hafif, taşınabilir yapısı sayesinde sağlık ocakları, belediyeler, şantiyeler, konutlar ve sulama gerektiren arazilerde kullanılabilir.


3) Dizel Jeneratörler

İhtiyaca uygun şekilde dünyaca ünlü markaların dizel motorları kullanılarak üretilen dizel jeneratörler, yüksek performansları sayesinde gerekli enerjiyi en verimli şekilde üretir. Motorların dayanıklı yapısı ve şartlara uygun şekilde ses izolasyonu veya hava şartları kaynaklı korozif etkilere karşın kullanılan özel kabinlerle üstün koruma sağlanır.


Arken Jeneratör Çözümleri


1) Senkron Jeneratörler

Yüksek enerji ihtiyacını karşılamak adına birden fazla jeneratörün ‘’paralel çalışma’’ yapması ve elektriksel yükü karşılamasına senkron çalışma ismi verilir. Nispeten küçük jeneratörlerin paralel çalışması daha büyük tek bir jeneratöre göre daha düşük maliyetli ve daha uzun ömürlüdür.


2) Biyodizel Jeneratörler

Bitkisel ve hayvansal yağlardan üretilen yenilenebilir alternatif bir yakıt olan biyodizel, Biyokütle enerjisi sınıfının alt dalıdır. Sürdürülebilir, çevre dostu ve toksik etkisi olmayan Biyodizel, dizel motorlarda modifikasyonla kullanılabilir. Arken jeneratörün ürettiği ve patentini aldığı %100 biyodizelle çalışan biyodizel grupları, geri dönüşüm olarak hayvansal ve bitkisel atıklardan oluşan dizelin kullanılması prensibine dayanır ve geri dönüşüm adına jeneratör markalarına ilham olur.
Bizden haber almak ister misiniz?

Arken bünyesindeki yenilik, kampanya ve haberlerden ilk siz haberdar olun.