Arken Anasayfa
SON YAZILAR
Kaç Çeşit Jeneratör Vardır?

Elektrik günlük yaşamımızın en büyük parçasıdır. Enerji üretimi olmadığı takdirde birçok sıkıntıyla karşılaşmak olasıdır. Bu enerji üretimini ise kesintisiz bir hale getiren ve sürekli olarak benzin, mazot ve petrol maddeleriyle mekanik olan enerjiyi elektrik enerjisine çeviren bu makinelere jeneratör adı verilir. Jeneratörler şebekedeki gücün kesildiği anlarda devreye girer ve yaşam alanlarındaki elektrik enerjisinin devamlılığını sağlarlar.


Çeşitlilik açısından birçok farklı modeli bulunan bu ürünler; kabinli ve taşınabilirlik yapısı, mobil jeneratör seçenekleri ve sabit bir alana monte edilmesi gibi özellikleriyle müşterilerine geniş bir tercih alanı sunmaktadır.


Jeneratör Çeşitleri

Birçok farklı çeşitte üretilen jeneratör bulunur. Ancak temel olarak sıralan jeneratör çeşitleri şu şekildedir;


o  Dizel jeneratör

o  Biyo-dizel jeneratör

o  Benzinli jeneratör

o  Doğal gazlı jeneratör


Kullanım şekillerine bağlı olarak değişebilen seyyar jeneratör ve sabit jeneratörler olarak da sınıflandırma yapılabilir.


Jeneratör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük yaşam alanlarında ya da profesyonel tesislerde kullanımı hedeflenen jeneratörler satın almadan önce tüm özellikleriyle göz önünde bulundurulmalıdır. Grup gücü, ses düzeyi, yakıt tankı kapasitesi önemli önemsenmesi gereken noktalar arasındadır. Jeneratörlerin konumlandırılacağı alan dikkatle seçilmeli ve boyutlarının bu alana uygun olmasına özen gösterilmelidir. Tam olarak bu noktada jeneratörlerin tamamen kapalı alanlarda çalıştırılmasının uygun olmadığından bahsetmeden geçmeyelim. Bu nedenle jeneratörün konumlandırılacağı nokta en az seçim anı kadar önemlidir.


Arken Jeneratör, çalışma prensibi olarak mutlak müşteri memnuniyetini hedeflediği için her ürünlerini kaliteyle ve güvenle piyasaya sunar. Siz de Arken Jeneratör çeşitlerini ürünler kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz. 


Bizden haber almak ister misiniz?

Arken bünyesindeki yenilik, kampanya ve haberlerden ilk siz haberdar olun.