Arken Anasayfa
SON YAZILAR
Jeneratör Sahibi Olmak İçin 5 Sebep!

Jeneratör seçimi yaparken ilk olarak maliyet ve kolaylık devreye girer. Herhangi bir güç kaynağı kesintisi sonrasında mağdur olmamak ve günlük hayatın aksamaması için jeneratörler elzem konumdadır. Jeneratörler, gerek büyük sanayi ve endüstri alanlarında gerekse kısa süreli ihtiyaçlara anında yanıt verebilen pratik nitelikte yardımcı elemanlardır. Ayrıca jeneratörler, uzun süreli kullanımlarda oldukça maliyetli ve ekonomik geri dönüşler yapabilirler.  


Peki neden jeneratör sahibi olmalısınız? Gelin hep birlikte göz atalım;


Taşınabilir 

Çeşitli jeneratör markaları portatif seçenekleri sayesinde bir lokasyondan diğerine kolaylıkla taşınabilirler. Portatif jeneratörler, kurulumları, çalıştırılma kolaylıkları ve güvenlik önemleri sebebiyle sabit tipteki jeneratörlere göre daha cazip nitelikler sunarlar.


Sessiz

Gündelik kullanım alanlarında ya da iş yerlerinde jeneratörlerin çıkardığı gürültü oldukça rahatsız edici olabilir. Fakat jeneratörlerin sessiz özellikteki türleri, hangi alanda olursanız olun size kullanım kolaylığı ve rahatlık sağlar.


Verimli ve Uzun Ömürlü

Jeneratörler, bakımları düzenli ve dikkatli bir biçimde yapıldığı taktirde kullanıcılarına uzun ömür sunarlar. Belirli aralıklarla yapılan bu kontroller, jeneratörlerin hem çalışma verimini arttırır hem de senelerce sorunsuz şekilde kullanılmasını sağlar.


Kesinti Sebebiyle Cihazlar Zarar Görmez

Bağlı olunan güç kaynağındaki kesinti sebebiyle elektronik aletlerin zarar görmesinin önüne jeneratörler sayesinde geçilebilir. Jeneratörler, bağlantıların zayıflık durumunu sürekli olarak takip eder ve kesinti yaşanmasına izin vermeden devreye girerler. Bu durum da enerji kaynağına bağlı elektronik aletlerinizin kesintiye uğramadan çalışmasına sebep olur.


Yakıt Tipleri

Jeneratörler dizel ve doğalgaz olarak iki ayrı yakıt türüyle çalıştırılabilir.

Dizel yakıtlar; kolay tedarik edilmesi, depolanabilmesi ve kolay alev almayan özellikleri sebebiyle avantajlıdır.


Doğalgaz; çevrecidir, doğaya zarar vermez. Gürültü düzeyi düşüktür. Elektrik üretim maliyeti düşüktür, yakıt kaynağının sınırı yoktur ve yakıt depolanmasına ihtiyaç duymaz.


Genel olarak baktığımızda jeneratörlerin; bir işletmenin faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan elektriği sunduğu için, tesisatlara bağlı olan cihazların korunması ve uzun ömürlü kullanımı için, sağlık kuruluşlarında hayati önem taşıyan cihazların devamlılığı için, günlük yaşam ve iş yerlerinde elektrik ihtiyaçlarının kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyacınıza uygun jeneratör markaları ve modelleri hakkında bilgi sahibi olmak için Arken Jeneratör web sitesini ziyaret edebilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.  

 

 

Bizden haber almak ister misiniz?

Arken bünyesindeki yenilik, kampanya ve haberlerden ilk siz haberdar olun.