Arken Anasayfa

Sık Sorulan Sorular

Evet; gelişen hibrit teknolojisi sayesinde, güneş ışınlarının olduğu gündüz saatlerinde GES sisteminden gerekli elektrik gücünü sağlayabilirsiniz. Güneş ışınımlarının azaldığı veya olmadığı saatlerde şebeke elektriği, batarya veya jeneratör gücünden faydalanabilirsiniz. 

Evet; TEDAŞ ile imzalamış olduğunuz sözleşmenizde belirtilen sözleşme gücünüz kadar GES sisteminde elektrik üretimi yapabilirsiniz. Kullandığınız elektrik miktarı ile sözleşme gücünüz arasında fark kadar olan elektrik gücünü TEDAŞ’a satabilirsiniz. 

Son yıllarda GES teknolojisinde büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Kullanılan paneller, inverterler, kablolar ve diğer parçalar, gelişen teknolojiyle birlikte maliyet yönünden avantajlı hale gelmiştir. Yaklaşık 25-30 yıl kullanım ömrü olan GES sistemlerinde yaptığınız yatırımı, sulama GES projelerinde 2,5 yılda, çatı/arazi GES sistemlerinde yaklaşık 4 yıl gibi bir zamanda geri kazanabilirsiniz. Geriye kalan zaman boyunca elektrik enerjinizi ücretsiz bir şekilde üretip kullanabilirsiniz.

Evet; gerek mevcut gerekse planlanan pompa gücünüzü karşılayacak şekilde GES projeleri hazırlanmaktadır. Pompa gücü, tipi, seçimi ve pompa temini istenirse tarafımızdan yapılmaktadır. Yapılan GES sistemi ile gerek kuyu pompası gerekse su deposu seviyeleri, uzaktan kontrol ve kumanda edilebilmektedir. SUYU DEPOLAMAK ENERJİ DEPOLAMAKTAN UCUZDUR. Sulama gece yapılacak ise; depoyu gündüz temin edilen elektrik enerjisi ile doldurmak ve gece vakti depoyu kullanarak sulama yapmak tavsiye edilmektedir. Hizmetlerimiz anahtar teslim olduğu gibi; perakende güneş paneli, ARKEN marka inverter, montaj konstrüksiyon elemanları ve akü temini şeklinde de olabilmektedir.

Evet; şebeke elektriğinin olmadığı yerlerde GES sistemi oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Gerekli elektriksel güç hesaplamalarından sonra uygun yerler için GES projesi hazırlanıp kurulum yapılabilir. Güneş ışınımlarının olmadığı zamanlarda ise jeneratör ve akü gibi alternatif enerji kaynaklarından yararlanılabilir. 

Panellerin düzenli bakımı ve temizliği sağlandığında, 30 yıldan daha uzun bir süre boyunca enerji üretilmesi mümkündür. 

ARKEN ENERJİ olarak; GES sistemi projelendirilmesi, gerekli izinlerin alınması, ürün tedariği, kurulumun yapılması ve yaygın servis ağı sayesinde garanti verilmesi konularında hizmet vermekteyiz.  

Bizden haber almak ister misiniz?

Arken bünyesindeki yenilik, kampanya ve haberlerden ilk siz haberdar olun.